Açıköğretim Kredili Sistem Hakkında Bilgi

2012  yılında değişen yeniliklere biliyorsunuz ki açıköğretim fakülteside girdi.  Değişen sınav içeriğinin ardından aöf kredili sistem gündeme düştü. Aöf öğrencilerini endişelendiren kredili sistemi sizler için araştırdık  en çok merak edilen soruları sizler için bir araya getirdik. Geçen yıl  sınav sorularında özgün soru tiplerine gidildiğini ve birkaç dersinde içeriğinin değiştiğine tanık olmuştuk.   Klasikleşmiş basma kalıp   sınav sorularının ardından  yeni soru tarzları oluşturulmaya başladı. Kredili sisteme çoğu bölüm geçerken bir kısmıda eski sistemde  yoluna devam etti.  Örgün sistemden duymaya alışık olduğumuz kredili sistem  çan eğrisi artık  aöf  sınavlarında da uygulanacak.  Sınavlarımız artık vize +final + bütünleme sınavından oluşmayacak.  Sınav araları çok verilmeyecek ve daha fazla sınav olacak. Böylece öğrenciler  sınavlara daha çok çalışıp girecekler.  Keyfi   okuyan  öğrencilerinde bir çoğunun  yok olacağını inanıyoruz.  Erkeklerin ise askerlik sebebiyle okumayı tercih ettiği  aöf bölümlerinde bakalım ne gibi değişiklikler olacak.

Günümüzde açıköğretim okuyan öğrenciler hor görülürken artık değişen sistem  ile  aöf ‘nin daha önemli  olacağını düşünüp inanıyoruz.

Değişen sistem ile ilgili en çok merak edilen soruları aşağıdaki linklere tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Aöf Kredili Sistem Nedir? Neleri Değiştirdi?

Açıköğretim Eğitim Sistemi Nedir?

Aöf Kredili Sistemde Sınıf Geçme Notu

Aöf Kredili Sistemde Ders Geçme

Aöf Kredili Sistem Çan Eğrisi Sistemi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>